Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na weselników, chcieli im zabrać prezenty i pieniądze

Data publikacji 30.06.2015

Policjanci na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o groźby karalne i usiłowanie rozboju. Celem napastników była torba z prezentami i gotówką. Kamil A. i Bartłomiej L. grożąc gościom weselnym pozbawieniem życia rzucili się na nich z pięściami i gazem łzawiącym. Obaj zostali natychmiast obezwładnieni. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

Dochodziła druga w nocy, kiedy na chwilę salę weselną opuścili świadek pana młodego oraz z jeden z gości. Weselnicy udali się na parking, aby pozostawić w samochodzie torbę z prezentami oraz kopertami, w których w sumie mogło znajdować się nawet 50.000 złotych.

W pewnym momencie w ich kierunku zaczęło biec dwóch mężczyzn, którzy krzycząc i grożąc pozbawieniem życia żądali wydania pieniędzy. Jeden z napastników rzucił się na swoją ofiarę najpierw bijąc ją pięściami, a chwilę później zaatakował gazem łzawiącym.

Świadkami tego napadu byli pełniący w pobliżu służbę policjanci. Ich reakcja była natychmiastowa, po krótkim pościgu obezwładnili i zatrzymali zarówno 20-letniego Kamila A., jak i o 2 lata starszego Bartłomieja L.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty kierowania gróźb karanych w stosunku do pokrzywdzonych oraz usiłowania rozboju.

Zródło: KSP

Powrót na górę strony