Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszała zarzut zabójstwa

Data publikacji 30.06.2015

Sąd aresztował 38-letnią mieszkankę Międzyrzecza na trzy miesiące, która podejrzana jest o zabójstwo 49-letniego mężczyzny. Za tego typu przestępstwo grozi jej kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek 26 czerwca 2015 roku. O godzinie 10.00 dyżurny międzyrzeckiej jednostki otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, że na klatce schodowej bloku w którym mieszka, zauważyła ślady krwi. Natomiast drzwi do mieszkania jej sąsiada są uchylone. Na miejsce został skierowany patrol. Policjanci, po wejściu do mieszkania, zauważyli zwłoki mężczyzny. Na podłodze oraz ścianach widoczne były ślady krwi. Sprawa była bardzo poważna, wszystkie fakty wskazywały na zabójstwo. Do pracy przystąpiła grupa operacyjno-dochodzeniowa. Na miejsce przyjechali również funkcjonariusze z laboratorium kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., biegły medycyny sądowej, prokurator oraz Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu i naczelnicy. Policjanci ustalili, że mężczyzna otrzymał kilkanaście ciosów nożem.

Gdy na miejscu trwało zabezpieczanie śladów, zbieranie materiału dowodowego oraz przesłuchania świadków zdarzenia, w terenie pracowali już policjanci z Wydziału Kryminalnego. Prowadzone w kilku kierunkach działania, szybko przyniosły efekty. Funkcjonariusze już po kilku godzinach wytypowali sprawcę zabójstwa. Była nią 38-letnia kobieta - mieszkanka Międzyrzecza. Została ona zatrzymana w momencie, kiedy wróciła na miejsce zbrodni. Policjanci, po zauważeniu jej, zatrzymali ją przy bloku, w którym doszło do zabójstwa. Kobieta usłyszała zarzut zabójstwa. Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje karę dożywotniego pozbawienia wolności. 29 czerwca 2015 roku, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, Sąd aresztował 38-latkę, na okres trzech miesięcy.

Źródło: KWP Gorzów Wlkp.

Powrót na górę strony