Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginioną

Data publikacji 30.06.2015

Policjanci ze strzeleckiej patrolówki odnaleźli w parku w Dobiegniewie kobietę wymagającą opieki. W nocy jej matka poinformowała dyżurnego, że córka wybiegła z domu w nieznanym kierunku. Policjanci, dzięki skutecznej interwencji i dobrej znajomości okolicznych zabudowań szybko, odnaleźli 41-latkę.

Każdego roku policjanci prowadzą wiele spraw dotyczących zaginięć osób. Większość takich przypadków ma z reguły szczęśliwy finał i zaginieni cali i zdrowi wracają do swoich domów i rodzin. Istnieje jednak grupa osób, które w szczególny sposób narażona jest na zaginięcia. To osoby starsze i te z różnego rodzaju zaburzeniami. W takich przypadkach „happy end” nie jest już taki oczywisty, dlatego kluczowe jest tutaj szybkie powiadomienie odpowiednich służb, które dzięki temu są w stanie podejmować skuteczne działania. Taki przypadek strzeleccy policjanci odnotowali w nocy z poniedziałku na wtorek (29/30 czerwca br.). Późno w nocy do dyżurnego strzeleckiej komendy zadzwoniła zdenerwowana mieszkanka Dobiegniewa z informacją o chorej córce. Zgłaszająca informowała, że 41-latka kilka minut wcześniej wybiegła z mieszkania.Zdarzenie to było tym bardziej poważne, ponieważ od kilku dni zaginiona nie przyjmowała leków. Istniało realne zagrożenie i obawia o jej życie i zdrowie.

Dyżurny skierował do Dobiegniewa policjantów, wśród których był dzielnicowy z bardzo dobrą orientacją odnośnie miejscowych mieszkańców i zabudowań. Policjanci dzięki temu szybko wytypowali miejsca, w których kobieta mogła przebywać. W jednym z nich – w parku na ławce - znaleźli 41-latkę. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji kobiecie nic się nie stało i jeszcze tej samej nocy wróciła do domu. Było to możliwe także dzięki właściwej koordynacji prowadzonych czynności. Współpraca policjanta mającego doskonałe rozpoznanie w terenie oraz pozostałych mundurowych, którzy zaangażowani byli w odnalezienie zaginionej, sprawiło, że te działania przyniosły zamierzony efekt.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony