Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 01.07.2015

Policjanci z Prudnika zatrzymali 38-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o zabójstwo kobiety. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już prokuratorski zarzut. Na wniosek Policji i prokuratora, sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Mężczyźnie może grozić do 25-lat więzienia, a nawet dożywocie.

Do zdarzenia doszło w czwartek (25 czerwca br.) na jednym z prudnickich osiedli. Około godziny 18:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że na dworze przebywa małe dziecko bez opieki, a jego nietrzeźwa matka ma spać w mieszkaniu. Oficer dyżurny natychmiast na miejsce skierował policyjny patrol.

Po wejściu do mieszkania, policjanci znaleźli leżącą kobietę, która nie dawała oznak życia. Niestety pomimo podjętej przez funkcjonariuszy natychmiastowej reanimacji oraz pomocy wezwanego pogotowia ratunkowego, kobiety nie udało się uratować.

Funkcjonariusze, którzy pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu przestępstwa, przeprowadzili między innymi oględziny miejsca zdarzenia, w trakcie których zabezpieczyli szereg dowodów, przesłuchano także świadków. Jak ustalili policjanci, ze śmiercią 31-latki mógł mieć związek jej konkubent,  który po tym tragicznym zdarzeniu uciekł z mieszkania. 38-latek jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. W chwili zatrzymania miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

38-letni mieszkaniec Prudnika usłyszał już zarzut zabójstwa. Na wniosek Policji i prokuratora, sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesiące. Za taki czyny grozi kara do 25 lat więzienia, a nawet dożywocie. 

(KWP w Opolu / mw)

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony