Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatkowie pobili interweniującego sąsiada

Data publikacji 02.12.2007

Na trzy miesiące do aresztu i schroniska dla nieletnich trafiło trzech nastolatków, którzy pobili 51-letniego mężczyznę. Pokrzywdzony, jak ustalili policjanci, przyszedł do mieszkania jednego ze sprawców, aby zwrócić uwagę, że jest za głośno. W efekcie został prawdopodobnie zepchnięty ze schodów i ciężko pobity. Nieprzytomny mężczyzna leży w szpitalu. Sprawcom zatrzymanym przez policjantów grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 2 w nocy (23 listopada) leżącego na klatce 51-letniego mężczyznę odnaleźli sąsiedzi. W pierwszej chwili myśleli, że mężczyzna spadł ze schodów. Ranny z poważnymi obrażeniami głowy i żeber został przewieziony do szpitala, gdzie do tej pory nie odzyskał przytomności.

Policjanci wyjaśniając okoliczności tej sprawy ustalili, że mężczyzna został pobity. Śledczy odtworzyli przebieg wypadków z tamtej nocy. 51-latek miał przyjść do swojego sąsiada 17-letniego Igora P. Powodem nocnej wizyty było to, że w mieszkaniu nastolatka była zbyt głośna impreza. Niestety młodzi ludzie nie chcieli zachowywać się ciszej. Będący w mieszkaniu nastolatkowie – 17-letni Igor P., 19-letni Artur P. i 16-letni Maciej pobili interweniującego sąsiada. Kopali mężczyznę nawet wtedy, kiedy upadł.

Cała trójka, wcześniej znana policjantom za przestępstwa przeciwko mieniu, została zatrzymana. Giżycki sąd aresztował dwóch dorosłych podejrzanych. 16-latek trafił do schroniska dla nieletnich.
Powrót na górę strony