Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania policjantów i uczniów klasy policyjnej

Data publikacji 01.07.2015

Policjanci przeprowadzili akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariuszom towarzyszyli uczniowie klasy policyjnej. Mundurowi sprawdzali czy piesi i rowerzyści bezpiecznie poruszają się po drogach. Ich pracy przyglądali się licealiści, który wręczali mieszkańcom miasta ulotki z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego oraz informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa na drodze.

Uczniowie klasy o profilu policyjnym sławęcickiego liceum często biorą udział w akcjach dotyczących bezpieczeństwa na drogach. Tym razem policjantom ruchu drogowego z kędzierzyńskiej komendy uczniowie towarzyszyli podczas działań pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Policjanci sprawdzali czy piesi i rowerzyści poruszają się po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami, a uczniowie wręczali mieszkańcom miasta ulotki informacyjne, w których znajdują się informacje dotyczące bezpiecznego korzystania z dróg oraz najważniejsze przepisy ruchu drogowego.

Działania policjantów i młodzieży cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Piesi i rowerzyści chętni podejmowali dyskusje na temat bezpieczeństwa oraz zmian w przepisach ruchu drogowego. Angażowanie do tego typu działań młodzieży, która już za chwilę usiądzie za kierownicą samochodu lub motocykla, z pewnością pozytywnie wpłynie na ich świadomość zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się na drodze.

(KWP w Opolu / mw)

  • Wspólne działania policjantów i uczniów klasy policyjnej
  • Wspólne działania policjantów i uczniów klasy policyjnej
  • Wspólne działania policjantów i uczniów klasy policyjnej
  • Wspólne działania policjantów i uczniów klasy policyjnej
Powrót na górę strony