Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczna sobota na polskich drogach

Data publikacji 02.12.2007

Za szybka i zbyt brawurowa jazda. Siadanie za kółkiem po alkoholu. Piesi, którzy nie uważają i nie są oświetleni idąc poboczem. Mimo wielokrotnych apeli policjantów o stosowanie się do zaleceń i dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych, miniona sobota należała do tragicznych na polskich drogach. 30 osób zginęło (w tym 13 pieszych), 215 zostało rannych w 175 wypadkach, do jakich doszło tylko w ciągu 24 godzin.

Z policyjnych analiz wynika, że mimo prowadzonych wzmożonych kontroli na polskich drogach, akcji „Andrzejkowych” i „Trzeźwych poranków” ta sobota należała do najtragiczniejszych na polskich drogach. Policjanci zatrzymali w ciągu 24 godzin aż 590 nietrzeźwych kierujących. Na drogach zginęło 30 osób. Śmiertelnymi ofiarami było aż 13 pieszych, którzy z reguły szli nieoświetlonymi drogami, bez elementów odblaskowych i niezgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Apelujemy jeszcze raz o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu. Padający deszcze sprawia, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie.
Powrót na górę strony