Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o pedofilię w rękach pińczowskiej Policji

Data publikacji 01.07.2015

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu miechowskiego, który jest podejrzany o nawiązywanie kontaktów z małoletnimi w celu spotkania i nakłonienia do wykonania czynności seksualnych. Swoje ofiary znajdował on na terenie województwa świętokrzyskiego, małopolskiego i śląskiego. Za tego typu przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie 24-latka nastąpiło w połowie kwietnia, po tym jak matka małoletniej dziewczynki zawiadomiła pińczowską Policję o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na tle seksualnym na szkodę dziecka, przez nieznaną jej osobę za pomocą profilu na jednym z portali społecznościowych. Zaniepokoiła ją korespondencja córki z inną „dziewczynką”, która poprzez sieć internetową składała jej różnego rodzaju propozycje seksualne.

W wyniku podjętych działań ustalono osobę, która szukała kontaktu z małoletnią. Był to młody, 24-letni mieszkaniec powiatu miechowskiego. W toku prowadzonych czynności wyszło na jaw, że podobne kontakty poprzez Internet utrzymywał z innymi nieletnimi zamieszkałymi w naszym regionie. W sumie do chwili obecnej stwierdzono, że jego ofiarami padło 5 dziewczynek w wieku od 9 do 11 lat. Posługując się fałszywymi danymi dzieci również w wieku od 9 do 12 lat  już od ponad roku za pomocą sieci internetowej i profilów na jednym z portali społecznościowych, nakłaniał je do spotkania w celu wykonania czynności seksualnych.

Wyniki prowadzonego dochodzenia przeciw mężczyźnie wskazały, że na swoim koncie miał już podobne zachowania, za co dwukrotnie został prawomocnie skazany. Swoje ofiary znajdował on na terenie województwa świętokrzyskiego, małopolskiego i śląskiego.

Chcąc uniknąć kolejnego zatrzymania stosował różne „triki”, aby ukryć swoją tożsamość i miejsce pobytu. To jednak nie wystarczyło i po raz kolejny odpowie za swoje przestępcze działanie. Po pierwszych przesłuchaniach przyznał się do zarzucanych mu czynów. Czynności w tej sprawie zakończyły się skierowaniem aktu oskarżenia do pińczowskiego sądu. Za przestępstwo nawiązania kontaktu z małoletnim poniżej 15 roku życia, zmierzające do spotkania poprzez wprowadzenie go w błąd, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do wszystkich rodziców i opiekunów apelujemy o kontrolę dostępu dzieci do Internetu. Pamiętajmy, że warto wiedzieć z kim dziecko zawiera znajomości i na jakich relacjach się one opierają.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony