Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli 25 ton malin, jagód i borówek

Data publikacji 02.12.2007

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież mrożonych owoców z jednej z chłodni pod Łukowem. Łupem złodziei padło w sumie 25 ton malin, jagód i borówek amerykańskich. Właściciel firmy oszacował straty na kwotę nie mniejszą niż 250 tys. złotych. Policjanci odzyskali skradziony towar.

Jak ustalili funkcjonariusze do kradzieży mrożonych owoców z chłodni pod Łukowem doszło w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Kradzież zauważył i zgłosił na Policję właściciel firmy – mieszkaniec Siedlec dopiero pod koniec listopada. Okazało się, że z pomieszczeń magazynów chłodni złodzieje skradli 25 ton mrożonych owoców: malin, jagód i borówek amerykańskich.
Ustalenia policjantów pracujących nad sprawą doprowadziły do zatrzymania złodziei mrożonek. Okazali się nimi 31-letni mieszkaniec gm. Łuków oraz jego 47-letni wspólnik, właściciel jednej z prywatnych miejscowych firm zajmujących się skupem owoców. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyźni skradzione mrożonki odstawili na przechowanie do magazynów jednej z łukowskich chłodni, nie informując jej właściciela o ich pochodzeniu.
Policjanci odzyskali skradziony towar, a obydwaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu łukowskiej komendy. W trakcie przesłuchania przyznali się do winy. Wczoraj mężczyźni zostali zwolnieni, jednak nie unikną odpowiedzialności przed wymiarem sprawiedliwości. Wkrótce odpowiedzą za kradzież przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony