Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowa policyjna "halówka"

Data publikacji 02.12.2007

Wyjątkową gościnni okazali się podkarpaccy policjanci. Trzy pierwsze miejsca w turnieju piłki nożnej halowej oddali futbolistom z zagranicy: ze Słowacji, Ukrainy i Węgier. Jedynie dwóch sekund szczęścia zabrakło reprezentacji komendy wojewódzkiej, by zagrać w finale o mistrzostwo. Tak zakończyły się dwudniowe Międzynarodowe Mistrzostwa Policji Województwa Podkarpackiego w Halowej Piłce Nożnej.

Wczoraj, w drugim dniu sportowych zmagań, na hali zespołu szkół w Tryńczy koło Przeworska odbyły się półfinały i finały. Najbardziej dramatyczny był przebieg meczu milicji z ukraińskiego Drohobycza - z KWP w Rzeszowie. Drużyna z Rzeszowa przyjęła taktykę defensywną, bardzo uważnie grając w obronie i kontratakując. Gdy podczas kolejnej akcji Ukraińcy stracili piłkę w ataku, błyskawiczna akcja rzeszowian dała im prowadzenie.

Do końca meczu obraz gry był podobny. Zawodnicy z Drohobycza próbowali wyrównać, wymieniali szybkie podania i kilkkrotnie groźnie strzelali, jednak piłka nie sięgała celu. Groźniejsze były kontry rzeszowian, zawodnicy mieli dwie sytuacje stuprocentowe sam na sam z bramkarzem, zabrakło jednak odrobiny szczęścia. Jak to często w futbolu i w tym przypadku niewykorzystane sytuacje zemściły się i to w najmniej spodziewanym momencie. To była akcja rozpaczy Ukraińców, ostatnia akcja meczu. Po dośrodkowaniu z prawej strony, z najbliższej odległości wepchnęli piłkę do siatki rzeszowian, na dwie sekundy przed końcowym dźwiękiem syreny. Po rzutach karnych reprezentacja Drohobycza awansowała do finału.

W drugim meczu półfinałowym nad drużyną z węgierskiego Debreczyna zwycięstwo 4:2 odnieśli reprezentanci słowackiej policji z Koszyc. W meczu o trzecie miejce Węgrzy pokonali KWP w Rzeszowie 5:3. W finale spotkały się więc drużyny z Koszyc i Drohobycza. Słowacy szybko zdobyli trzybramkowe prowadzenie. Jednak w drugiej połowie Ukraińcy dwukrotnie pokonali bramkarza z Koszyc. Podobnie jak w meczu z Rzeszowem wprowadzili dodatkowego zawodnika w zamian za bramkarza osiągając zdecydowaną przewagę, jednak tym razem ten manewr nie przyniósł sukcesu.

Puchary i medale wręczał inspektor Józef Gdański I Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, młodszy inspektor Wacław Mazur Komendant Powiatowy Policji w Przeworsku oraz reprezentanci środowiska piłkarskiego Podkarpacia i władz samorządowych powiatu przeworskiego oraz gospodarz turnieju finałowego Ryszard Jedruch, wójt gminy Tryńcza.

Po raz pierwszy Mistrzostwa Policji Województwa Podkarpackiego w Halowej Piłce Nożnej miały charakter międzynarodowy. Oprócz zespołów z zaprzyjaźnionych miast zza wschodniej i południowej granicy w turnieju uczestniczyło 15 drużyn z komend miejskich i powiatowych garnizonu podkarpackiego, oddziałów prewencji i antyterrorystów KWP, CBŚ KGP oraz zespół komendy wojewódzkiej.

Wyniki ćwierćfinałów, półfinałów i finałów:

1/4 finału: Koszyce - Komenda Powiatowa Policji w Łańcucie 5:1, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie - Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku 1: 0, Debreczyn - Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu 3:1, Komenda Powiatowa Policji w Sanoku - Drohobycz 0:6.

1/2 finału: KWP Rzeszów - Drohobycz 1:1 (karne 2:4), Koszyce - Debreczyn 4:2.

Mecz o 3 miejsce: Debreczyn - Rzeszów: 5:3.

Finał: Koszyce - Drohobycz 3:2

Król strzelców: Vladimir Chovanik (Koszyce), najlepszy bramkarz: Petro Danyliv (Drohobycz), najlepszy zawodnik ex equo Vladimir Chowanik i Grzegorz Chwasta (KWP Rzeszów).

Składy druzyn turnieju finałowego:
Koszyce: Jan Kreith - Lubomir Miśkovic, Gabriel Migać, Jan Kover, Marko Balucha, Robert Nagy, Roman Mużik, Stanislav Zavodnik, Stefan Dediński, Vladimir Chovanik.

Drohobycz: Petro Danyliv - Oleksandr Kozostelov, Vasyl Kardin, Mykola Dydych, Leonid Makovski, Bohdan Kosar, Igor Vysochanskij.

Debreczyn: Istvan Balazs - Andras Fulop, Zoltan Vekony, Lajos Racihi, Zoltan Kiss, Imre Tajnadi, Antal Daranyi, Shandor Szilagji.

Rzeszów: Janusz Janda - Sławomir Ferenc, Adrian Kusek, Grzegorz Chwasta, Piotr Nowak, Jacek Lenartowicz, Stanisław Malec, Bartłomiej Marszałek, Mariusz Skiba, Piotr Majewski.

Mecze rozgrywane były na czterech obiektach w powiecie przeworskim: w Przeworsku, Tryńczy, Zarzeczu i Kańczudze. Turniej finałowy w Tryńczy miał szczególną oprawę. To zasługa nauczycieli, młodzieży i dzieci z Zespołu Szkół, którzy przygotowali występy artystyczne. Był żywiołowy doping kibiców, występy cheerleaderek i koncerty orkiestry, która na wstępie turnieju odegrała hymny czterech państw-uczestników mistrzostw.

Powrót na górę strony