Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 31 tysięcy krzewów konopi indyjskiej na polu z Facelią

Data publikacji 02.07.2015

Tomaszwoscy policjanci zlikwidowali jedną z największych ujawnionych na terenie Polski plantacji konopi indyjskich. Zabezpieczyli ponad 31 tysięcy krzewów tej odurzającej rośliny, z której można było wyprodukować około 682 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 20 mln złotych. Funkcjonariusze zatrzymali czterech podejrzewanych mężczyzn.

1 lipca 2015 roku tomaszowscy policjanci dotarli w rejon pól uprawnych w gminie Żelechlinek gdzie, jak wynikało z wcześniej uzyskanych informacji, miała być zorganizowana plantacja konopi indyjskich. Z pozoru działka wglądała na porośniętą jedynie rośliną o nazwie Facelia, która miała kamuflować rosnące w głębi odurzające krzewy. Jej zapach neutralizował też specyficzną woń konopi. Łącznie policjanci, na działce o długości około 210 metrów i szerokości około 12 metrów, zabezpieczyli 31 102 krzewy konopi, z których można było pozyskać  około 682 kilogramy marihuany wartej ponad 20 mln złotych. Wszystkie zostały wyrwane. W działaniach funkcjonariuszy tomaszowskiej komendy wspierali także strażacy zwodowi i ochotnicy. ponadto do depozytu trafiły także znalezione w mieszkaniu właścicieli uprawy nasiona konopi o łącznej wadze ponad 1 kg. 

Kryminalni zatrzymali 4 mężczyzn, mieszkańców gminy Żelechlinek, braci w wieku 25, 26, 27 lat i ich 52-letniego ojca. Podejrzewani nie byli wcześniej notowani. Podczas przeszukania należącej do nich posesji policjanci ujawnili również produkcję wyrobów wędliniarskich. Właściciel posesji nie posiadał zezwoleń, na prowadzenie tego typu działalności. Na miejsce przyjechał lekarz weterynarii, który przejął 4500 wyrobów wędliniarskich. Na poczet grożących kar policjanci zabezpieczyli 50 tys. złotych gotówki oraz samochód ciężarowy.

W świetle przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za produkcję, posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości marihuany podejrzanym grozi do 8 lat więzienia.

Źródło: KWP Łódź

Film Film z akcji tomaszowskich policjantów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Film z akcji tomaszowskich policjantów (format flv - rozmiar 2.88 MB)

Powrót na górę strony