Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pirat drogowy namierzony - usłyszał zarzuty

Data publikacji 03.07.2015

Mężczyzna, który pod koniec maja br. urządził sobie szaleńczy rajd na drodze krajowej nr 94 usłyszał zarzuty. Pomimo, że motocyklista próbując uniknąć pociągnięcia do odpowiedzialności przemalował i rozebrał motocykl na części, a także pozbył się ubrania, w którym podróżował, policjanci i tak ustalili jego tożsamość. Cały przebieg pościgu i wszystkie wykroczenia zostały zarejestrowane na videorejestratorze. Mężczyzna ten w ciągu 10 minut pościgu popełnił 32 wykroczenia, „uzbierał” 157 punktów karnych, a łączna suma grzywien za wszystkie popełnione wykroczenia wynosiłaby ponad 9 tysięcy złotych.

Była godzina 18:30 gdy patrol ruchu drogowego zauważył motocyklistę, który popełnił wykroczenie drogowe. Kierujący suzuki na jednym ze skrzyżowań w Olkuszu z pasa do skrętu w lewo pojechał na wprost. Policjanci włączyli sygnały, aby zatrzymać go do kontroli. Gdy  zobaczył to kierowca motocykla, nagle przyspieszył i zaczął uciekać drogą krajową nr 94 w kierunku Krakowa. Pościg trwał kilkanaście minut. W Jerzmanowicach policjanci już byli znacznie dalej od motocyklisty, przy czym sami kilka razy znaleźli się w trudnej sytuacji, zagrażającej życiu. Z uwagi na to utracili kontakt z motocyklistą. Szaleńcza jazda mężczyzny została jednak utrwalona na videorejestratorze. Na nagraniu zostało uwiecznione m.in. jak kierowca jedzie z prędkością 166km/h w terenie zabudowanym, nie stosuje się do znaku ograniczającego prędkość  do 70 km/h mknąc 162 km/h, wyprzedza pojazdy na podwójnej ciągłej, skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Motocyklista stwarzał bardzo poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, zmuszał ich do zjeżdżania  z jezdni i gwałtownych manewrów.

Policjant z zespołu ds. wykroczeń pracujący nad sprawą, ustalił tożsamość motocyklisty. Okazał się nim 36 – letni mieszkaniec Czajowic. Motocyklista nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, kierował motocyklem pomimo, że pojazd nie był dopuszczony do ruchu oraz nie posiadał ubezpieczenia OC. Po przeanalizowaniu nagrania, funkcjonariusz sformułował 32 zarzuty z kodeksu wykroczeń, które mężczyzna usłyszał 2 lipca br.  

Sprawca wykroczeń, „tuszując” swoje postępowanie, próbując uniknąć odpowiedzialności rozebrał motocykl na części, przemalował a także pozbył się ubrania, w którym jechał. Na nic się to jednak nie zdało. Teraz za swoją niebezpieczną jazdę odpowie przed sądem.

(KWP w Krakowie / mw)

Film Nagranie z policyjnego wideorejestratora

Pobierz plik Nagranie z policyjnego wideorejestratora (format mp4 - rozmiar 14.8 MB)

Powrót na górę strony