Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciała wyłudzić kredyt z banku

Data publikacji 02.12.2007

31-letnią kobietę zatrzymali stołeczni policjanci w jednym z banków na warszawskiej Woli. Próbowała ona na podstawie fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu i wysokości zarobków, wyłudzić 20.000 zł. W efekcie okazało się, że mózgiem tego pomysłu jest jej znajomy, który również trafił do policyjnej celi.

Punktualnie o godzinie 10. w jednym z banków na Woli zjawia się 31-letnia Joanna K. Towarzyszył jej (jak się później okazało) życiowy partner i pomysłodawca całej transakcji 37-letni Andrzej W. Kobieta złożyła fałszywe dokumenty o zatrudnieniu i zaświadczenie o zarobkach w dziale banku, udzielającym kredytów i pożyczek.
W tym momencie wkroczyli policjanci. Podczas wstępnych wyjaśnień okazało się, że kobieta od wielu lat nigdzie nie pracuje, a jej codziennym zajęciem jest zbieranie puszek. Oboje zatrzymani trafili do policyjnej celi. Teraz sprawą zajmą się specjaliści dw. z przestępczością gospodarczą wolskiej komendy.

Za próbę wyłudzenia kredytu oraz pomoc w tym procederze obydwoje odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony