Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową

Data publikacji 03.07.2015

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie zlikwidowali dziuplę samochodową, gdzie zabezpieczyli 4 samochody marki Mercedes Sprinter oraz części samochodowe pochodzące z rozbiórki skradzionych pojazdów. Wstępna wartość zabezpieczonego mienia to kwota około 220 tys. złotych. Do policyjnego aresztu trafił 40-letni właściciel posesji, który usłyszał już zarzuty paserstwa.

Wczoraj policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie realizując ustalenia funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie weszli na teren jednej z posesji na przedmieściach Lublina. Z ustaleń operacyjnych wynikało, że znajduje się tam nielegalna dziupla samochodowa.

W trakcie przeszukania posesji funkcjonariusze ujawnili 4 samochody marki Mercedes Sprinter, w tym jeden typu Camper oraz inne części karoserii pochodzące najprawdopodobniej z rozbiórki skradzionych pojazdów. Podczas wstępnej weryfikacji okazało się, że samochody posiadały usunięte, bądź zmienione pola VIN. Pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu strzeżonym, gdzie zostaną przeprowadzone szczegółowe badanie. Biegli ustalać będą pochodzenie pojazdów oraz pierwotne numery VIN. Wstępnie policjanci oszacowali wartość zabezpieczonego mienia na kwotę około 220 tys. złotych.

Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali 40-letniego właściciela pojazdów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty paserstwa. Wczoraj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie. Podejrzanemu za paserstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

(KWP w Lublinie / mw)

  • Zabezpieczone auta
  • Zabezpieczone części
  • Zabezpieczone auto
  • Zatrzymany podejrzany o paserstwo

Film Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową (format flv - rozmiar 14.76 MB)

Powrót na górę strony