Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierował BMW mimo sądowego zakazu. Posiadał ponad 0,5 kg narkotyków

Data publikacji 03.07.2015

Kierowca BMW nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, jechał samochodem mimo sądowego zakazu, a na dodatek był pijany. Policjanci znaleźli w jego samochodzie ponad 0,5 kilograma narkotyków. 30-latkowi z Opola grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Opolu, pełniący służbę w nieoznakowanym radiowozie, zauważyli na ulicy Plebiscytowej BMW, którego kierowca na skrzyżowaniu z ulicą 1-go Maja skręcił w prawo z pasa do jazdy na wprost. Funkcjonariusze  postanowili zatrzymać sprawcę wykroczenia. Włączyli sygnały uprzywilejowania. Kierowca BMW przyspieszył, a następnie na jednej z ulic wysiadł z samochodu i zaczął pieszo uciekać przez ogródki działkowe. Nie zatrzymywał się mimo wydawanych mu poleceń. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez funkcjonariuszy, gdy próbował schować się w krzakach przy jednym z budynków. Zatrzymanym okazał się 30-letni mieszkaniec Opola.

Policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Jak się okazało, miał on ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci znaleźli przy kierowcy BMW woreczek z białym proszkiem. Po wstępnym badaniu okazało się, że jest to metaamfetamina. Policjanci szybko ustalili też, że mężczyzna kierował pojazdem mimo sądowego zakazu.

Zajmujący się sprawą kierowcy BMW kryminalni z Komisariatu II Policji w Opolu, znaleźli i zabezpieczyli w jego samochodzie prawie 0,5 kg marihuany, a w zajmowanym przez niego mieszkaniu 11 tabletek ekstazy.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, kierowania pojazdem mimo sądowego zakazu oraz jazdy w stanie nietrzeźwości. Odpowie także za popełnione wykroczenia drogowe.

Policjanci przewidują dalszy rozwój tej sprawy.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony