Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna plantacja konopi zlikwidowana przez łódzkich policjantów

Data publikacji 03.07.2015

Policjanci z Wydziału Kryminalnego łaskiej komendy zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Na terenie prywatnej posesji w gminie Wodzierady zabezpieczono ponad 1460 donic krzewów tej odurzającej rośliny w początkowej fazie wzrostu oraz wentylatory, filtry i inny sprzęt służący do uprawy narkotyków. Funkcjonariusze zatrzymali też 4 mężczyzn w wieku 56, 26, 23 i 22 lata, którym za ten przestępczy proceder może grozić do 8 lat więzienia. W trakcie przeszukań miejsc zamieszkania mężczyzn stróże prawa znaleźli u 23-latka kolejną uprawę konopi i zabezpieczyli 72 sztuki roślin w doniczkach, a także amfetaminę.

Prowadząc rozpoznanie środowiska przestępczego kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Łasku uzyskali informację, że w jednym z domów na terenie gminy Wodzierady może znajdować się plantacja konopi indyjskich. W środę, 1 lipca 2015 roku stróże prawa dotarli do typowanej posesji. Szybko potwierdziła się zdobyta wcześniej informacja o zorganizowanej tam uprawie tej odurzającej rośliny. 23-letni mężczyzna, który znajdował się na terenie posesji na widok funkcjonariuszy próbował uciekać do domu, jednak po chwili był już w rękach policjantów. W rękach stróżów prawa znaleźli się też przebywający w domu wspólnicy przestępczego procederu w wieku 56, 26 i 22 lata.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni są mieszkańcami gminy Łask. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili pomieszczenia. Na strychu znaleźli konopie oraz sprzęt służący do ich uprawy, m.in. filtry, lampy i wentylatory. Dodatkowo podczas przeszukań zabezpieczono ponad 6 gramów marihuany, a także prawie 45 gramów amfetaminy. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 23-latka policjanci zabezpieczyli kolejne 72 sztuki roślin konopi indyjskich.

Czterej zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Teraz odpowiedzą przed sądem zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za co grozić im może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

  • Zlikwidowana plantacja konopi
  • Zlikwidowana plantacja konopi
  • Zlikwidowana plantacja konopi
  • Zlikwidowana plantacja konopi
Powrót na górę strony