Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z KWP zabezpieczyli blisko 3 kg marihuany

Data publikacji 03.07.2015

Kara co najmniej 3 lat więzienia grozi 21-latkowi z Nowej Sarzyny. Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie ujawnili u niego blisko 3 kilogramy marihuany, które prawdopodobnie przywiózł z zagranicy. Śledztwo wyjaśni skąd pochodziły narkotyki i gdzie miały trafić.

Zaledwie kilkanaście dni temu, w strukturze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie powstał Wydział do Walki z Przestępczością Narkotykową. Tworzą go policjanci specjalizujący się w zwalczaniu tego rodzaju przestępczości. Na swoim koncie mają już spory sukces. 

Przed dwoma dniami zatrzymali 21-letniego mieszkańca Nowej Sarzyny, którego podejrzewali o posiadanie sporej ilości narkotyków. Podczas przeszukania, w garażu mężczyzny ujawniono blisko 3 kilogramy marihuany. 

Podejrzany 21-latek usłyszał zarzut przywiezienia na teren kraju znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu za to kara co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wyjaśniają skąd pochodzą narkotyki i do kogo miały trafić. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie.  Dziś sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: KWP Rzeszów

Powrót na górę strony