Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pracownica firmy telekomunikacyjnej usłyszała 270 zarzutów

Data publikacji 03.07.2015

Lublinieccy policjanci zakończyli śledztwo przeciwko 27-letniej oszustce. Kobieta, która była zatrudniona w firmie telekomunikacyjnej, sfałszowała blisko 270 umów na usługi internetowe. Teraz grozi jej kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z Lublińca zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej od 3 lat prowadzili postępowanie przeciwko 27-letniej pracownicy firmy telekomunikacyjnej. Jak ustalili śledczy kobieta, dysponując dostępem do danych byłych klientów, głównie starszych osób w wieku od 75 do 90 lat, przygotowywała bez ich wiedzy umowy na dostawę internetu. Po sfałszowaniu podpisu abonenta, dokument przedstawiała swojemu pracodawcy. Od każdej takiej umowy pobierała honorarium w kwocie około 200 złotych. Jej przestępczy proceder trwał od lutego do maja 2012 roku. Zanim został wykryty, oszustka pobrała od spółki prawie 12 tys. zł tytułem prowizji. Jak się okazało, działając w ten sposób spreparowała blisko 300 umów.

Podejrzana usłyszała 270 zarzutów posłużenia się sfałszowaną umową w celu otrzymania nienależnej prowizji. Podczas przesłuchania przyznała się do wszystkich zarzucanych jej czynów. W sprawie zebrano ponad 20 tomów akt. Kobiecie grozi do 5 lat więzienia.

Źródło: KWP Katowice

  • Policjant siedząc przy biurku sporządza dokumentację procesową
  • Policjant idzie po schodach z aktami postępowania
  • Policjant do bagażnika radiowozu wkłada akta postępowania
Powrót na górę strony