Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Służby w walce z dopalaczami

Data publikacji 03.07.2015

12 osób usłyszało zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w związku z działaniami jakie zostały przeprowadzone na terenie kraju. Funkcjonariusze skontrolowali 89 lokali, w których zabezpieczono 450 opakowań z zawartością nieznanych substancji oraz 410 gramów substancji, które w ogólnym obrocie określane są jako „dopalacze”.

W związku z nowelizacją Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw, na terenach podległych Komendom Wojewódzkim Policji zostały przeprowadzone działania kontrolne placówek handlowych, w których zachodziło uzasadnione podejrzenie wprowadzania do obrotu substancji psychoaktywnych tzw. dopalaczy. Nowe substancje uzyskały status środków odurzających lub substancji psychotropowych.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze Policji, Inspektorzy Sanitarni, funkcjonariusze Służby Celnej oraz funkcjonariusze Straży Granicznej skontrolowali 89 lokali. W czynnościach brało udział 421 funkcjonariuszy oraz 224 inspektorów. W wyniku działań zabezpieczono 450 opakowań z zawartością nieznanych substancji oraz 410 gramów substancji, które w ogólnym obrocie określane są jako „dopalacze”.

W trakcie prowadzonych czynności ujawniono także: marihuanę i metaamfetaminę. Zatrzymano 12 osób, którym przedstawiono zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

(źródło: BSK KGP / mw)

 

Powrót na górę strony