Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z polsko - niemieckiej grupy zatrzymali podejrzanego o liczne kradzieże

Data publikacji 04.07.2015

Funkcjonariusze z dolnośląsko – saksońskiej policyjnej grupy „NYSA” za Zgorzelca zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o liczne kradzieże przewodów oraz uszkodzenie dużej części infrastruktury telekomunikacyjnej. Łupem sprawcy padło co najmniej ponad 300 metrów kabli. Awarie powstałe w wyniku przestępczej działalności zatrzymanego mężczyzny, to m.in. brak łączności i kilkadziesiąt tysięcy złotych strat. Zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzany może grozić teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci polsko – niemieckiej grupy "NYSA" ze Zgorzelca, prowadząc działania wymierzone przeciwko przestępczości przeciwko mieniu, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże przewodów telekomunikacyjnych.

Podejrzany to 26 - letni mieszkaniec gminy Bogatynia. Jego łupem padło, co najmniej 300 metrów kabli. Duża część infrastruktury telekomunikacyjnej została też uszkodzona.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, młody mężczyzna od marca br. dokonał, co najmniej kilkunastu kradzieży oraz uszkodzeń przewodów telekomunikacyjnych. Straty powstałe w wyniku przestępczej działalności podejrzanego, to kilkadziesiąt tysięcy złotych, a także m.in. brak łączności.

Obecnie policjanci w dalszym ciągu szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu, w tym m.in. czy zatrzymany mężczyzna ma na koncie jeszcze inne tego typu czyny. 26 - latek za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie teraz przed sądem. Grozi mu odpowiedzialność karna nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

KWP Wrocław / ik

Powrót na górę strony