Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali 2,5 latka

Data publikacji 04.07.2015

Policjanci już w dwie minuty od zgłoszenia byli na miejscu zdarzenia. Ich natychmiastowe działanie i profesjonalna pomoc uratowały życie 2,5 latkowi.

Do dyżurnego komisariatu Policji w  Zabierzowie zatelefonował zszokowany mężczyzna z Rząski, który poinformował, że wszedł do swojego synka do pokoju i zauważył, że dziecko nie daje oznak życia.

Ojciec 2,5 latka poprosił policjantów o szybką pomoc. Dyżurny podjął natychmiastowe działania. Najpierw skontaktował się z najbliższym patrolem i zlecił mu wyjazd do Rząski, a następnie o całym zdarzeniu poinformowałsłużby medyczne. 

Policjanci właśnie byli w Balicach, gdzie patrolowali teren, więc na miejsce zdarzenia dojechali radiowozem dosłownie w dwie czy trzy minuty. Zrozpaczony rodzic przekazał im nieprzytomnego chłopczyka.

Policjanci natychmiast podjęli czynności ratunkowe. Ponieważ zauważyli u dziecka ślady wymiocin zaczęli udrażniać drogi oddechowe. Kiedy to się powiodło, dziecku wrócił oddech. Po chwili nadjechała karetka i chłopczyk został zabrany do szpitala.

Trzymamy kciuki za chłopaka i mamy nadzieję, że dzięki tak szybko udzielonej pomocy nie będzie żadnych powikłań zdrowotnych.

KWP Kraków / ik

Powrót na górę strony