Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Polski i Czech na rzecz bezpiecznych wakacji

Data publikacji 05.07.2015

Jeleniogórscy policjanci oraz funkcjonariusze z Czech, w ramach organizowanych działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne wakacje”, wzięli udział w festynie dla dzieci i młodzieży, który odbył się w Szklarskiej Porębie. Mundurowi zwracali uwagę odwiedzających na zasady, jakimi powinniśmy się kierować w trakcie wypoczynku w górach czy też nad wodą. Organizatorem przedsięwzięcia był Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej wraz z podopiecznymi Domu Dziecka.

W festynie, w ramach realizowanej od wielu lat współpracy transgranicznej, udział wzięli dzielnicowi z Komisariatu w Szklarskiej Porębie, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego i Prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, a także funkcjonariusze z Czech.

Policjanci przygotowali dla uczestników specjalny punkt informacyjno - edukacyjny, gdzie można było porozmawiać m.in. na temat zasad bezpieczeństwa w okresie wakacji, a także o najczęstszych zagrożeniach, jakie można spotkać podczas letniego wypoczynku. Ponadto każdy mógł zobaczyć wyposażenie funkcjonariuszy pełniących służbę patrolową oraz wsiąść do radiowozu, który wykorzystywany jest do różnych interwencji.
 
Dla dzieci, mundurowi przygotowali również gry i konkursy. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócili na korzystanie z kąpielisk strzeżonych przez ratowników oraz informowali o wszelkiego rodzaju zagrożeniach wynikających z kąpania się na „dzikich kąpieliskach”, m.in. gliniankach, żwirowiskach, stawach, strumykach i przy tamie, a także o konsekwencjach skakania do wody w miejscu nieznanym.
 
Nie zabrakło też tematów związanych z bezpiecznym odpoczynkiem w górach, na drodze oraz na wszelkiego rodzaju imprezach plenerowych. Policjanci informowali również o konsekwencjach zdrowotnych i prawnych wynikających z zażywania narkotyków i różnego rodzaju dopalaczy. Najmłodsi uczestnicy festynu otrzymali drobne upominki oraz odblaski, które poprawiają widoczność nie tylko na drodze.

KWP Wrocław / ik

Powrót na górę strony