Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kilkadziesiąt tysięcy ludzi, a interwencji dwa razy mniej

Data publikacji 05.07.2015

Mikołajki na kilka dni opanowało kilkadziesiąt tysięcy fanów czterech kółek. Czy to dla miejscowej policji problem? Wręcz przeciwnie, mamy dwa razy mniej interwencji niż w zwykły weekend, podsumował komendant miejscowego komisariatu Policji. To efekt dobrej zabawy kibiców, ale także pracy dużej liczby policjantów.

O przytulaniu i uszkodzonych okularach

Analizując policyjne statystyki dotyczące pracy w ciągu ostatnich niespełna czterech dni, to co rzuca się w oczy, to mała liczba interwencji. W sumie, aby kibicować kierowcom rajdowym, do tej małej turystycznej miejscowości i okolic przyjechało kilkadziesiąt tysięcy osób. Czy w związku z tym policjanci mają więcej pracy? Rozpatrując tylko służbę nie związaną wprost z rajdem, a z zapewnieniem spokoju mieszkańcom i przyjezdnym, mogę powiedzieć, że interwencji mamy dwa razy mniej niż w ciągu „zwykłego” weekendu – podsumował podinsp. Robert Wierciszewski Komendant Komisariatu Policji w Mikołajkach. Od minionego czwartku było ich niewiele ponad 20. To efekt dobrej zabawy kibiców, ale także służby dużej liczby policjantów. Kiedy musieli interweniować policjanci?

Zgłoszenia dotyczyły głównie zakłócenia ciszy nocnej, bo ktoś w samochodzie za głośno słuchał muzyki, skoków z mostu do wody, złego parkowania uniemożliwiającego wyjazdy innym kierowcom, drobnych awantur i wybryków.

3 lipca br. policjanci odebrali zgłoszenie o pobiciu. Kiedy patrol przyjechał na ul. Kolejową w Mikołajkach okazało się, że mężczyzna, który miał być poszkodowany, po prostu nie zadzwonił po taksówkę, a chciał wrócić do hotelu. Pomyślał, że mogą go odwieźć funkcjonariusze. Sprawca niepotrzebnej interwencji został pouczony.

Następnego dnia o 1 w nocy do policjantów przyszła nietrzeźwa kobieta z dość nietypowym zgłoszeniem. Twierdziła ona, że spotkała się z jakimś mężczyzną, razem pili alkohol. W pewnym momencie znajomy przytulił ją na tyle mocno, że wygiął okulary, które nosiła kobieta. Poszkodowana nie potrafiła wskazać miejsca spotkania, ani żadnych innych bliższych okoliczności, które mogłyby pomóc w wyjaśnieniu sytuacji. Policjanci poprosili ją o ponowną wizytę w komisariacie.

Około godziny 3.00 patrol został wezwany na stację paliw. Tu młody mężczyzna miał rozpylić gaśnicę. W obecności policjantów, sprawca uregulował straty.

Nietrzeźwy Francuz za kierownicą

Dziś około godziny 4.00 policjanci interweniowali przy największym hotelu w Mikołajkach. Otrzymali zgłoszenie, że nietrzeźwy gość hotelowy jeździ samochodem. Policjanci sprawdzili trzeźwość 46-letniego Francuza. Okazało się, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dziś będą wykonywane dalsze czynności procesowe z jego udziałem.

Od minionego czwartku to w Mikołajkach drugi przypadek zatrzymani nietrzeźwego kierowcy. Zatrzymany wczoraj po godzinie 11.00 na Placu Wolności mieszkaniec Ełku miał 0,6 promila.

KWP Olsztyn / ik

Powrót na górę strony