Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chuligani stadionowi napadli na osoby niewidome

Data publikacji 06.07.2015

Krakowscy policjanci zatrzymali stadionowych chuliganów, którzy napadli na wychowanków ośrodka dla niewidomych. Powodem takiego zachowania było to, że osoby te miały szaliki z logo klubu drużyny przeciwnej. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za rozbój. Ośmiu z nich zostało objetych policyjnym dozorem.

15 kwietnia br. krakowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że grupa młodych osób, wychowanków ośrodka dla niewidomych, została zaatakowana przez 9 mężczyzn. Jak wynikało z ustaleń, pokrzywdzeni wraz ze swoim wychowawcą wybrali się na mecz piłkarski jednej z krakowskich drużyn piłki nożnej. Po zakończonym meczu grupa wracała na ulicę Tynieckią, gdzie mieści się ośrodek, do którego uczęszczają. Nagle z bocznej uliczki wyłoniła się 9-osobwa grupa młodych mężczyzn. Ich zachowanie było agresywne, zaczepiali grupę – a jedynym powodem takiego zachowania było to, że pokrzywdzeni mieli przy sobie szaliki z logo klubu, któremu kibicują. Ten fakt bardzo rozzłościł agresorów, gdyż kibicowali oni przeciwnemu klubowi piłkarskiemu.

Jeden ze sprawców wyjął z kieszeni gaz pieprzowy i użył go w stosunku do osób wracających z meczu. Osoby te również były popychane i obrażane. Wychowawca grupy usiłował obronić swoich podopiecznych, lecz został spryskany gazem. Sprawcy ukradli kilka szalików i uciekli z miejsca zdarzenia.

Policjanci, mimo upływającego czasu cały czas ustalali sprawców. Prowadzili żmudne analizy i działania by zatrzymać chuliganów, które przyniosły wymierne efekty – wszyscy uczestnicy napadu w wieku od 16 do 20 lat, zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty rozboju. Ośmiu z zatrzymanych zostało objętych policyjnym dozorem.

(KWP w Krakowie / mw)

Film Chuligani stadionowi napadli na osoby niewidome

Pobierz plik Chuligani stadionowi napadli na osoby niewidome (format mp4 - rozmiar 12.32 MB)

Powrót na górę strony