Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa włamywaczy rozbita

Data publikacji 06.07.2015

Prawie 200 zarzutów usłyszało 5 mężczyzn zatrzymanych przez brzeskich kryminalnych. Według funkcjonariuszy zatrzymani odpowiadają za włamania i kradzieże, a także pobicie i rozbój. Mężczyźni działali na terenie całego województwa opolskiego. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Od kilku miesięcy brzescy kryminalni pracowali nad sprawą włamań do domów jednorodzinnych, piwnic i altan działkowych. Funkcjonariusze ustalili, że ze sprawą może mieć związek 5 mieszkańców powiatu brzeskiego. Mężczyźni w wieku od 27 do 54 lat zostali zatrzymani. Zebrane informacje oraz zabezpieczone dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym niemal 200 zarzutów różnego rodzaju przestępstw przeciwko mieniu.

Pracujący nad sprawa policjanci ustalili, że mężczyźni działali od połowy 2014 roku na terenie całego województwa opolskiego. Dopuszczali się głównie  włamań i kradzieży, ale na długiej liście przestępstw znalazły się również rozbój i pobicie. Ich  łupem padały rowery, elektronarzędzia, pieniądze i biżuteria. Część skradzionych przedmiotów policjanci odzyskali.

Czterech zatrzymanych przyznało się do zarzutów. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury, dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Podejrzanym może grozić nawet do 12 lat więzienia.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony