Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili dopalacze

Data publikacji 06.07.2015

Policjanci z wydziału d/w z przestępczością narkotykową i kryminalni z radomskiej komendy w jednym z radomskich sklepów zabezpieczyli blisko 800 sztuk dopalaczy i zatrzymali w tej sprawie 5 osób. Funkcjonariusze prowadzą kolejne czynności w tej sprawie.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Radomiu regularnie kontrolują miejsca, gdzie sprzedawane mogą być dopalacze. W minioną sobotę (04.07.br.), po wejściu do jednego ze sklepów na terenie miasta, radomscy policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko 800 sztuk opakowań tzw. środków zastępczych.

Całość materiałów wraz z zabezpieczonym towarem przekazano do sanepidu. Próbki zostaną poddane teraz szczegółowej analizie. Jeśli okaże się, że zabezpieczone substancje zawierają związki zagrażające życiu lub zdrowiu, wówczas oprócz przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii lub ustawy o państwowej inspekcji sanitarnej, w grę mogą wchodzić także przepisy kodeksu karnego dotyczące narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Policjanci w wyniku prowadzonych działań zatrzymali także 4 mężczyzn, którzy wcześniej w tym sklepie dopalacze kupili oraz pracownicę sklepu, która przedmioty te sprzedawała. Funkcjonariusze prowadzą kolejne czynności w tej sprawie.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony