Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań dwójki małoletnich dzieci

Data publikacji 06.07.2015

Przez niecałą godzinę oławscy policjanci i strażnicy miejscy szukali 4-letniej dziewczynki i jej 5-letniego brata. Dzieci odnalazły się w pobliżu komendy. Chłopca zauważył funkcjonariusz Policji, dziewczynką zainteresowała się kobieta, która widząc małe dziecko bez opieki przyprowadziła je do jednostki Policji.

3 lipca br. przed godz. 13:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oławie otrzymał zgłoszenie od matki o zaginięciu jej dwójki dzieci, 4-letniej córki i 5-letniego syna. Wstępnie ustalono, że matka wyszła do sklepu pozostawiając rodzeństwo w domu pod opieką starszego 17-letniego syna. Natychmiast po zgłoszeniu do poszukiwań dzieci przystąpili wszyscy policjanci będący w służbie, pomagali im strażnicy miejscy. Przeczesano teren całego miasta.

Przed godziną 14:00 jeden z dzielnicowych zauważył chłopca, którego rysopis odpowiadał rysopisowi zaginionego dziecka. Chłopczyk samotnie spacerował po ulicy. Na szczęście chwilę później odnalazła się też jego siostra.  Przyprowadziła ją do komendy kobieta, która widząc dziewczynkę bez opieki zainteresowała się nią.  

Jak się później okazało, dzieci wykorzystały fakt, że ich brat zasnął i same wyszły z domu, bo jak stwierdziły „chciały pójść na lody”. Tym razem wszystko skończyło się szczęśliwie, dzieci zostały przekazane matce.

Policjanci apelują!

Rozpoczęły się wakacje. Rodzice i opiekunowie zadbajcie o bezpieczeństwo waszych dzieci, szczególnie tych najmłodszych. Rozmawiajcie z nimi o zagrożeniach na jakie mogą być narażone. Pozwoli to na uniknięcie sytuacji podobnych do opisanej.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony