Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gratulacje dla dwóch policjantów z komisariatu w Zabierzowie

Data publikacji 06.07.2015

Dwaj policjanci z komisariatu w Zabierzowie, którzy kilka dni temu uratowali życie 2-letniemu chłopcu, odebrali gratulacje od Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Komendant podziękował swoim podwładnym za szybką i zdecydowaną reakcję w sytuacji zagrożenia życia.

W piątek ( 03.07.br.) w godzinach południowych do dyżurnego komisariatu w Zabierzowie zatelefonował skrajnie zdenerwowany mężczyzna z pobliskiej Rząski, który poinformował, że wszedł do swojego synka do pokoju i zauważył, że dziecko nie daje oznak życia. Mężczyzna prosił o szybką pomoc.

Dyżurny natychmiast skontaktował się z najbliższym patrolem i zlecił mu wyjazd do Rząski, oraz poinformował o zdarzeniu służby medyczne. Policjanci właśnie byli w Balicach więc na miejsce zdarzenia używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych dojechali radiowozem w zaledwie trzy minuty. Zrozpaczony rodzic przekazał im nieprzytomnego, przelewającego się przez ręce chłopczyka. Funkcjonariusze natychmiast wdrożyli czynności ratunkowe. Rozpoczęli od  udrażniania dróg oddechowych. Kiedy to się powiodło dziecku wrócił oddech. Po chwili nadjechała karetka i chłopczyk został zabrany do szpitala.

Dzisiaj, obu policjantom pogratulował Małopolski Komendant  Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek. Uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych odbyło się w obecności ich przełożonego komendanta KPP Kraków – insp. Dariusza Pocięgla. Komendant Wojewódzki podziękował swoim podwładnym za szybką i zdecydowaną reakcję w sytuacji zagrożenia życia. Jak podkreślono, gdyby nie błyskawiczna i prawidłowo przeprowadzona akcja reanimacyjna, być może dziecka nie udałoby się uratować. Akurat tych kilku minut w tym przypadku decydowało o życiu malca.

Na zakończenie Komendant Wojewódzki Policji życzył obu policjantom dalszych sukcesów w służbie.

(KWP w Krakowie / mw)

  • Komendant gratuluje policjantom
  • Dwaj policjanci z Zabierzowa
Powrót na górę strony