Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali nożownika

Data publikacji 06.07.2015

Poznańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zaatakował nożem 74–latka. W chwili obecnej podejrzany przebywa w Policyjnej Izbie Zatrzymań. W dniu jutrzejszym zostanie przesłuchany przez prokuraturę.

6 lipca br. około godziny 7:00 przy ul. Promienistej w Poznaniu, w autobusie MPK, linii 82, policjanci zatrzymali mężczyznę, który chwilę wcześniej zaatakował nożem 74-latka. Do zdarzenia doszło około 6:30 na ul. Taczanowskiego. Napastnik przechodząc obok pojazdu, w którym siedział 74-latek, przerysował karoserię jego samochodu. Mężczyzna wysiadł z auta, by zwrócić podejrzanemu uwagę. Wówczas został przez niego zaatakowany nożem.

Po zadaniu kilku ciosów, napastnik wsiadł do autobusu nr 82 i odjechał. Pasażerowie zaalarmowali kierowcę, że jeden z pasażerów dziwni się zachowuje i posiada nóż. Wówczas kierowca autobusu się zatrzymał. Pasażerowie wyszli, a nożownik pozostał w pojeździe. Świadkowie, którzy widzieli zdarzenie o wszystkim poinformowali Policję.

Na miejsce przybyli negocjatorzy i funkcjonariusze z Grupy Realizacyjnej Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Po ich interwencji  nożownika zatrzymano.

Podejrzany to dobrze znany policjantom 40-latek. Obecnie przebywa w Policyjnej Izbie Zatrzymań. W dniu jutrzejszym zostanie przesłuchany przez prokuratora.

(KWP w Poznaniu / mw)

  • Policjanci zatrzymali nożownika
  • Policjanci zatrzymali nożownika

Film Policjanci zatrzymali nożownika

Pobierz plik Policjanci zatrzymali nożownika (format mp4 - rozmiar 3.61 MB)

Powrót na górę strony