Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ślubowanie i wyróżnienia

Data publikacji 06.07.2015

Dwudziestu dwóch policjantów zasiliło szeregi garnizonu mazowieckiego. Dzisiaj przed budynkiem KWP zs. w Radomiu odbyło się uroczyste ślubowanie które przyjął Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji insp. Rafał Korczak. Podczas dzisiejszej uroczystości komendant Korczak wręczył też wyróżnienia Komendanta Głównego Policji oraz Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji policjantom mazowieckiego garnizonu.

Dzisiaj przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której ślubowało 22 nowo przyjętych funkcjonariuszy Policji. W tej grupie jest 5 kobiet.

Policjantów przywitał Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji insp. Rafał Korczak, podkreślając jak trudna i odpowiedzialna jest to służba. Życzył wszystkim funkcjonariuszom sukcesów zawodowych oraz szybkich awansów. Rodzinom stróżów prawa życzył wytrwałości i zrozumienia dla trudów tego zawodu. Do życzeń komendanta dołączył się także ks. Mirosław Dragiel - kapelan mazowieckich policjantów, który funkcjonariuszom przekazał obrazek wraz z modlitwą Michała Archanioła, patrona polskiej Policji.

Podczas procedury rekrutacyjnej największą liczbę punktów zdobył post. Emil Ślusarski uzyskując 184 punktów na 220 możliwych. Pan Emil po powrocie ze szkoły służyć będzie w SPPP w Radomiu. Gratulujemy doskonałego wyniku.

Teraz przed kandydatami ponad sześciomiesięczny kurs przygotowawczy, podczas którego będą uczyć się podstawowych przepisów prawnych, obchodzenia z bronią i technik interwencji.

Funkcjonariusze po szkoleniu, służbę pełnić będą w 7 komendach powiatowych naszego garnizonu( w Kozienicach-1, Płońsku -1, Pułtusku -1,Sierpcu -1, Sochaczewie -3, Węgrowie -1, Żyrardowie - 3) w Samodzielnych Pododdziałach Prewencji Policji w Radomiu -4, w Płocku - 6 i w Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu - 1.

Podczas dzisiejszej uroczystości Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji insp. Rafał Korczak wręczył wyróżnienia Komendanta Głównego Policji policjantom mazowieckiego garnizonu. Wyróżniony został między innymi funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu którego ustalenia, przyczyniły się do odzyskania XVII-wiecznego  kielicha, skradzionego 21 lat temu z kościoła pw. Wniebowzięcia NMP z Opactwa - Sieciechowa.Natomiast nadkom. Krzysztof Kmieciak – zastępca Dowódcy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu, wyróżniony został za przygotowanie do rywalizacji i dowodzenie podległym pododdziałem podczas I Ogólnopolskich Zawodów dla Policjantów Oddziałów i Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji.

Komendant Korczak pochwałą w rozkazie wyróżnił policjantów SPPP w Radomiu, którzy uczestniczyli w I Ogólnopolskich Zawodach Oddziałów Prewencji Policji w Słupsku zajmując piąte miejsce na 17 drużyn.

(KWP w Radomiu / mw)

  • Ślubowanie i wyróżnienia
  • Ślubowanie i wyróżnienia
  • Ślubowanie i wyróżnienia
Powrót na górę strony