Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna zasadzka i zlikwidowane „dziuple” w Wołominie

Data publikacji 07.07.2015

Policjanci z Halinowa wspólnie z kryminalnymi z mińskiej komendy zajmującymi się zwalczaniem przestępczości samochodowej zatrzymali dwóch mieszkańców Wołomina. 23-latek i jego 23-letni wspólnik są podejrzani o ukrywanie części samochodowych pochodzących z kradzionych samochodów. W wyniku policyjnej realizacji zlikwidowano dwie „dziuple”, w których ujawniono części pochodzące z hyundaia skradzionego na terenie gminy Halinów i mazdę z podejrzeniem przerobienia pola numerowego. Podejrzanym przedstawiono już zarzut paserstwa kradzionych części samochodowych. Grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Halinowie pracowali przy sprawie dotyczącej kradzieży hyundaia ix35, którego skradziono w rejonie stacji kolejowej w Cisiu. Do sprawy włączyli się też mińscy kryminalni specjalizujący się w wykrywaniu i zwalczaniu przestępczości samochodowej.

W wyniku wspólnych działań operacyjnych ustalono, że samochód mógł zostać zdemontowany na części. Podjęty przez policjantów  trop wiódł do Wołomina, gdzie miały znajdować się „dziuple”, w których demontowano kradzione samochody.

Policjanci zorganizowali zasadzkę na jednej z wołomińskich stacji paliw, podczas której zatrzymali dwóch mieszkańców Wołomina w wieku 23 i 24 lat.

Podczas przeszukania dwóch posesji w Wołominie, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli szereg części samochodowych. Wśród nich ujawniono elementy karoserii i wyposażenia pochodzące ze skradzionego w Cisiu hyundai-a ix35. Funkcjonariusze zabezpieczyli też mazdę, w związku z podejrzeniem, że pola numerowe w aucie mogły zostać przerobione.

Zatrzymani w sprawie mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego,  podejrzanym przedstawiono zarzut karny paserstwa, czyli ukrywania czyści samochodowych pochodzących z przestępstwa.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci będą teraz, przy udziale biegłych, badać i dokładnie weryfikować legalność wszystkich zabezpieczonych w Wołominie części samochodowych.

(KSP/ic)

  • Zabezpieczony element karoserii hyundaia
  • Pocięte elementy nadwozia
  • Zdemontowane boczki samochodowe
  • Zabezpieczone części samochodowe
  • 23-letni podejrzany w policyjnym areszcie
  • 24-letni podejrzany w policyjnym areszcie

Film Policyjna zasadzka i zlikwidowane „dziuple” w Wołominie

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policyjna zasadzka i zlikwidowane „dziuple” w Wołominie (format flv - rozmiar 4.27 MB)

Powrót na górę strony