Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

40-latka podejrzana o zabicie zwierząt

Data publikacji 07.07.2015

Kara do 2 lat więzienia grozi kobiecie, którą policjanci podejrzewają o zabicie 13 szczeniaków. Trzy z nich zostały znalezione w kontenerze na śmieci w centrum Paczkowa. Policjanci ustalili, że zwierzęta wyrzuciła 40-letnia mieszkanka miasta. Kobieta tłumaczyła funkcjonariuszom, że nie miała warunków do utrzymania szczeniaków.

Policjanci z Paczkowa otrzymali informację od strażników miejskich o porzuconych zwierzętach. Jak ustalili funkcjonariusze, w zamkniętym kontenerze na śmieci na terenie miasta, znajdowały się 3 szczeniaki. Dwa z nich były już martwe, trzeci trafił do schroniska dla zwierząt, niestety pomimo udzielonej pomocy również nie przeżył.  

Policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia. Informacje, jakie zebrali pozwoliły po kilku godzinach od zgłoszenia ustalić właścicielkę zwierząt. 40-letnia mieszkanka Paczkowa była pod wpływem alkoholu. Według policjantów, to ona wyrzuciła psy na śmietnik.

Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili, że to nie jedyne zwierzęta, których kobieta pozbawiła życia. Policjanci podejrzewają, że 40-latka zabiła łącznie 13 szczeniąt. Funkcjonariuszom tłumaczyła, że nie miała warunków do utrzymania zwierząt. Teraz może jej grozić do 2 lat więzienia.   

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony