Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeździli z tytoniem do klientów

Data publikacji 07.07.2015

Policjanci z Poznania zatrzymali 4 osoby podejrzewane o produkcję tzw. krajanki tytoniowej. Zabezpieczono blisko 400 kilogramów tytoniu. Straty Skarbu Państwa z powodu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na 190 tys. złotych. Mężczyznom grozi wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu, 29 lipca br. zatrzymali na terenie powiatu pilskiego 4 mężczyzn, którzy prowadzili obwoźny handel tytoniem. Podejrzani dostawczym samochodem, na którym mieli maszynę do krojenia tytoniu, przemieszczali się z miejsca na miejsce, by utrudnić wykrycie. Funkcjonariusze współpracowali przy tej sprawie z przedstawicielami Izby Celnej w Pile.

Na skrzyni ładunkowej dostawczego pojazdu, znajdowała się maszyna do krojenia tytoniu o wartości 20 tys. złotych oraz worki z tytoniem o łącznej wadze 384 kg, a także gotowa tzw. krajanka o wadze 14 kilogramów.

Jak ustalono, zatrzymani nigdzie nie pracowali, a z powyższego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu. Zabezpieczony tytoń, jak wyliczono, spowodował uszczuplenia podatku akcyzowego o łącznej wysokości 190 tys. złotych na szkodę Skarbu Państwa. Ujawniony tytoń wraz z maszyną i pojazdem został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Izby Celnej.

Za tego typu przestępstwo Kodeks Karny Skarbowy przewiduje do 3 lat więzienia i wysoką grzywnę.

(KWP w Poznaniu / mw)

  • Zabezpieczony tytoń
  • Zabezpieczony tytoń
  • Zabezpieczona maszyna

Film Jeździli z tytoniem do klientów

Pobierz plik Jeździli z tytoniem do klientów (format mp4 - rozmiar 3.35 MB)

Powrót na górę strony