Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant ze Złotoryi Mistrzem Świata w wyciskaniu sztangi leżąc

Data publikacji 07.07.2015

,,WORLD POLICE AND FIRE GAMES” to największa i najbardziej prestiżowa impreza na świecie stworzona z myślą o sportowcach, którzy na co dzień strzegą prawa i porządku w służbach mundurowych swoich krajów. Stworzona w 1985 r. daje szansę policjantom, strażakom, oficerom służb granicznych, celnych i innych na to, aby zademonstrować swoje sportowe możliwości i aby powalczyć ze swoimi rówieśnikami z 70 krajów świata w 65 dyscyplinach sportowych.

Policjant Andrzej Kocyła w konkurencji wyciskanie sztangi leżąc (RAW-bez koszulek specjalistycznych) w kategorii wagowej do 110 kg udźwignął rolę faworyta i jak w poprzednich edycjach był bezkonkurencyjny z wynikiem 215 kg zdobywając tytuł Mistrza Świata.  

Kocyła po raz czwarty z rzędu zdobył medal na światowych igrzyskach. Do Andrzeja należą również trzy rekordy świata igrzysk olimpijskich służb mundurowych,jest również Mistrzem Europy służb mundurowych, Mistrzem Europy zawodowców i XI –krotnym Mistrzem Polski służb mundurowych.  

Andrzej oprócz osiągnięć sportowych jest także bardzo aktywny społecznie. Jest zaangażowany w organizację programów i imprez sportowych dla młodzieży promujących zdrowy tryb życia. Jest prezesem Stowarzyszenia Sportowego Wyciskania Sztangi Leżąc WILKOŁAK. Na co dzień służy  w Wydziale Konwojowym KWP Wrocław.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony