Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany po pościgu

Data publikacji 07.07.2015

Po policyjnym pościgu piotrkowscy policjanci zatrzymali 30-letniego obywatela Litwy. Kierowca bmw nie zatrzymał się do kontroli drogowej i spowodował kolizję jadąc kradzionym pojazdem.

Do zdarzenia doszło dzisiaj, 7 lipca 2015 roku, około 8:30 na drodze krajowej nr S8 w kierunku Warszawy. Dyżurny piotrkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że drogą krajową numer 1 porusza się samochód osobowy bmw na niemieckich tablicach rejestracyjnych, którego kierowca nie stosuje się do przepisów ruchu drogowego. Na miejsce zostali skierowani policjanci na motocyklach z Wydziału Ruchu Drogowego. Mimo sygnałów do zatrzymania kierowca bmw zignorował je i zaczął uciekać. Kontynuując jazdę drogą krajową S8, spowodował kolizję z peugeotem, a następnie uderzył w bariery energochłonne. Na tym jednak nie zakończył. Zostawiając pojazd zaczął uciekać pieszo. Po kilku minutach został zatrzymany po pościgu przez jednego z interweniujących policjantów.

Okazało się, że kierowcą bmw był 30-letni obywatel Litwy. Mężczyzna był trzeźwy. Samochód, którym się poruszał  skradziono na terenie Niemiec.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W wyniku podjętych działań ranny został jeden z policjantów.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony