Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca autobusu wiózł 22 pasażerów

Data publikacji 07.07.2015

Policjanci z częstochowskiej drogówki, pełniąc służbę na drodze krajowej nr 1, zatrzymali autobus którym kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 25 km/h. Dodatkowo policjanci stwierdzili w jego organizmie ponad 0,8 promila alkoholu. W takim stanie przewoził on autobusem 22 pasażerów.

Częstochowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali na trasie DK-1 w rejonie skrzyżowania z ulicą Połaniecką w Częstochowie kierującego autobusem, który w miejscu, gdzie obowiązywała prędkość do 70 km/h, jechał 95 km/h. W trakcie kontroli poddano badaniu kierującego i stwierdzono u niego ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie. Rejsowy autobus, którym kierował pijany kierowca, jechał z Katowic i wiózł 22 pasażerów. Z uwagi, że dodatkowo kierujący nie posiadał przy sobie dowodu rejestracyjnego, podjęto decyzję o podstawieniu autobusu zastępczego, którym pasażerowie udali się w dalszą drogą do Warszawy. Nietrzeźwy kierujący został zatrzymany.

Jak ustalono, kierujący miał już wcześniej problemy z prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości w 2008 roku, kiedy zatrzymano mu prawo jazdy. Ma również na swoim koncie 4 popełnione wykroczenia drogowe w tym roku.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia oraz zatrzymanie uprawnień do 10 lat.

(KWP w Katowicach / mw)

Czytaj również: Pijany, bez uprawnień przewoził sześcioro pasażerów >>

Powrót na górę strony