Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bez prawa jazdy, z pasażerem jechał motocyklem ponad 100 km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 07.07.2015

Bez uprawnień do kierowania motocyklem i ważnych badań technicznych jechał motocyklem z pasażerem w terenie zabudowanym z prędkością 109 km/h. Dodatkowo mężczyzna wyprzedzał w rejonie skrzyżowania i na podwójnej linii ciągłej. Został zatrzymany przez policjantów z prudnickiej drogówki. Funkcjonariusze zatrzymali 29-latkowi prawo jazdy, a na jego konto trafiły 23 punkty karne.

Policjanci z prudnickiej drogówki pełniący służbę nieoznakowanym radiowozem, na drodze krajowej nr 40 w Biedrzychowicach, zauważyli motocyklistę, który znacznie przekroczył prędkość dopuszczalną w obszarze zabudowanym. 29-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, jadąc kawasaki z pasażerem nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe.

Kierujący motocyklem mężczyzna wyprzedzał inne pojazdy w rejonie skrzyżowania i na podwójnej ciągłej. Kontynuował jazdę z prędkością dochodzącą nawet do 109 km/h. Chwilę później pirat drogowy został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że 29-latek nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. Natomiast pojazd, którym się poruszał, nie miał ważnych badań technicznych.

Nieodpowiedzialny kierowca został ukarany przez mundurowych mandatami na sumę 1500 zł. Dodatkowo policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a na jego konto trafią 23 punkty karne.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony