Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dziewczynka wypadła z mieszkania na I piętrze – nietrzeźwi rodzice zatrzymani

Data publikacji 07.07.2015

Świdniccy policjanci zatrzymali rodziców podejrzewanych o brak właściwego nadzoru nad 7-letnią dziewczynką. Dziecko wypadło z mieszkania na I piętrze i doznało obrażeń ciała. Kobieta i mężczyzna w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi.

Dziś rano około godz. 5:00  funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zostali powiadomieni przez pogotowie ratunkowe o wypadnięciu dziecka z okna mieszkania na terenie miasta. W wyniku upadku dziecko doznało obrażeń ciała i zostało przewiezione do szpitala. Jak ustalili policjanci, w mieszkaniu znajdował się również 5-letni chłopiec, którego przekazano pod opiekę babci.

Funkcjonariusze zatrzymali rodziców dzieci: 28-letnią kobietę oraz 34-letniego mężczyznę. Oboje byli nietrzeźwi. Ze wstępnych ustaleń wynika, ze 7-latka  próbowała opuścić mieszkanie przez okno podczas snu jednego z rodziców.  Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalania  wszystkich okoliczności tego zdarzenia. 

Jeśli zgromadzony materiał wykaże, że rodzice swoim zachowaniem narazili dzieci na bezpośrednie zagrożenie dla ich życia bądź zdrowia, grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Materiały w tej sprawie policjanci przekażą również do sądu rodzinnego, który podejmie decyzje, co do dalszego sprawowania opieki nad dziećmi. 

Policjanci apelują o szczególną uwagę i troskę nad  dziećmi, bo jak pokazuje to zdarzenie, do nieszczęścia i tragedii może wystarczyć tylko chwila nieuwagi. 

Co roku zdarzają się rozmaite wypadki z  udziałem dzieci. Część z nich kończy się tragicznie. Niestety naturalnej i nieograniczonej chęci milusińskich do poznawania otaczającego świata nie towarzyszy zdolność przewidywania konsekwencji różnych zabaw i eksperymentów. Przewidywanie zagrożeń i uchronienie naszych pociech przed ich następstwami to przede wszystkim rola rodziców i opiekunów. Dlatego też apelujemy o szczególną uwagę i troskę nad dziećmi.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony