Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Antyterroryści w centrum Radomia. Filmowe sceny w ramach festiwalu "Kameralne Lato 2015"

Data publikacji 08.07.2015

Centrum Radomia było wczoraj planem sceniczym z filmów sensacyjnych. Nagrywano materiał specjalny z udziałem Sekcji Antyterrorystycznej KWP zs. w Radomiu. Pełną realizmu akcję zatrzymania przestępcy młodzi filmowcy nagrywali w ramach 8. Edycji Spotkań Filmowych "Kameralne Lato 2015".

Scenariusz zakładał dynamiczne zatrzymanie mężczyzny, który zabarykadował się w bramie jednej z radomskich kamienic. Przestępca najpierw ostrzelał patrol prewencji, a później zaczął strzelać do przechodniów. Na miejsce wezwano mazowieckich antyterrorystów, którzy bardzo szybko opanowali sytuację i zatrzymali przestępcę. Premiera filmu odbędzie się już w najbliższą sobotę w czasie finału „Kameralnego Lata”.

Jedyny taki w Polsce festiwal filmowy, którego współorganizatorem po raz trzeci jest jednostka Policji - Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu, trwa nadal. 9 i 10 lipca organizatorzy zapraszają na „Kameralne Lato” dzieciom. Po każdej z projekcji dziecięcych z widownią spotkają się funkcjonariuszki z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Wprowadzają dzieci w zagadnienia dotyczące bezpiecznego spędzenia wolnego czasu w wakacje oraz opowiedzą o pracy Policji.

Dzisiaj będą także odbywać się realizacje etiud filmowych, nad którymi opieką artystyczną sprawują Grzegorz Jaroszuk i Rafael Lewandowski. O godz.16:00 w siedzibie Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu wykład otwarty poprowadzi ambasadorka festiwalu - Anna Mucha.

Od czwartku rozpoczną się też projekcie związane z konkursem głównym festiwalu. Prezentowane będą filmy biorące w nim udział, w tematyce bliskie sprawom społecznym. Przewodniczącym jury jest scenarzysta i reżyser Radosław Piwowarski, a obok niego filmy oceniać będą między innymi aktor Eryk Lubos, montażystka filmowa Agnieszka Glińska, a także pedagog i reżyser teatralny inspektor Grzegorz Jach, pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego.

(KWP w Radomiu / mw)

 

  • nagrywanie scen filmowych z udziałem antyterrorystów
  • Nagrywanie scen filmowych z udziałem antyterrorystów
  • nagrywanie scen filmowych z udziałem antyterrorystów
  • nagrywanie scen filmowych z udziałem antyterrorystów
Powrót na górę strony