Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca autobusu przewoził pasażerów

Data publikacji 08.07.2015

Blisko promil alkoholu w organizmie miał kierowca autobusu kursowego relacji Włochy - Polska, którego zatrzymali do kontroli drogowej policjanci ruchu drogowego. Za popełnione przestępstwo 52-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz utrata prawa jazdy.

Policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na terenie miasta Tarnobrzega na ul. Granicznej zatrzymali do kontroli drogowej autobus marki Bova Magiq relacji Włochy - Polska. Powodem zatrzymania pojazdu było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o 23 km/h.  

Kierowca oświadczył funkcjonariuszom, że przejechał trasę z Wrocławia i przewozi pasażerów do Kraśnika. Policjanci poczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie potwierdziło ich przypuszczenia - kierujący autobusem miał blisko promil alkoholu w organizmie. Jak sam stwierdził, poprzedniego dnia pił piwo.

W dalszą trasę z pasażerami pojechał drugi kierowca, który był trzeźwy. 52-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz utrata prawa jazdy.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony