Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich

Data publikacji 08.07.2015

Wrocławscy policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe i zabezpieczyli prawie kilogram suszu marihuany, a także kilkadziesiąt krzewów konopi indyjskich oraz sprzęt służący do prowadzenia profesjonalnej uprawy. Zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w wyniku czynności operacyjnych ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta prawdopodobnie znajduje się profesjonalna uprawa konopi indyjskich. Po dotarciu pod wskazany adres przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 25 i 27 lat, u których w najmowanym lokalu ujawniono odpowiednio przygotowaną i wyposażoną uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 30 sztuk krzewów tej rośliny, w wysokości od 70 do 170 cm, a także urządzenia służące do prowadzenia hodowli. Policjanci na miejscu znaleźli też sporą ilość suszu roślinnego konopi indyjskich.

Kontynuując czynności w tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali w innym mieszkaniu kolejnego mężczyznę, 25 – latka, u którego ujawniono marihuanę.

W wyniku przeprowadzonych działań łącznie w tej sprawie policjanci zabezpieczyli prawie kilogram suszu marihuany, 30 krzewów konopi indyjskiej i sprzęt służący do prowadzenia profesjonalnej uprawy.

Mężczyznom za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają, co zatrzymani zamierzali zrobić z takimi ilościami środków odurzających.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Domowa uprawa konopi
  • Domowa uprawa konopi

Film Domowa uprawa konopi

Pobierz plik Domowa uprawa konopi (format mp4 - rozmiar 8.95 MB)

Powrót na górę strony