Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bliźniaczki w mundurach

Data publikacji 03.12.2007

Wśród 13 nowo przyjętych policjantów w Płocku znalazło się aż 8 pań. Wśród nich 25-letnia Krystyna - siostra bliźniaczka Katarzyny, która w płockiej policji pracuje już od roku. Krystyna powtarzała razem z innymi funkcjonariuszami słowa roty: „Ślubuję służyć wiernie narodowi, strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia”. Tymi słowami rozpoczęła podobnie jak jej siostra nowy etap w swojej karierze zawodowej.

Wyprężeni jak struny, w niedawno wyfasowanych czarnych mundurach ćwiczebnych poważnie powtarzali za zastępcą komendanta Jackiem Olejnikiem słowa roty ślubowania. Potem było wręczanie odznak policyjnych i... moment konsternacji.
- Jak ja będę rozpoznawał, która z was jest która? - kręcił głową komendant Jarosław Brach, kiedy podszedł do Krysi Stefańskiej i podawał jej odznakę z patery trzymanej przez... jej siostrę bliźniaczkę Kasię Stefańską.
Kasia służy w policji od blisko roku. Teraz w jej ślady poszła siostra. Są identyczne.
- No to przestępcy potracą głowy – uśmiechali się dziennikarze.
Bliźniaczki maja po 25 lat i pochodzą z Chotumia pod Ciechanowem. Jak mówi Krysia - praca w policji była jej marzeniem, a siostra ostatecznie ją utwierdziła w tym przekonaniu - opowiadając jak wygląda służba w policji od środka.

Dzisiaj Krystyna rozpocznie półroczne szkolenie podstawowe w szkole policyjnej w Pile.
Powrót na górę strony