Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci poszukują oszusta

Data publikacji 03.12.2007

Kryminalni z Konstancina poszukują oszusta, który działając metodą „na krewnego” pod pretekstem zrealizowania pilnej transakcji giełdowej wyłudził od 76-letniej kobiety dwadzieścia dwa tysiące złotych. Policjanci prowadzący sprawę sporządzili już portrety pamięciowe sprawcy. Osoby mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości lub mające informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Konstancinie, tel. (022) 754-66-17; 754-46-17; lub 112, 997.

Do komisariatu w Konstancinie zgłosiła się 76–letnia kobieta, która opowiedziała jak została oszukana i okradziona. W środę (28.11.br.) o 12.30 na telefon domowy pokrzywdzonej zadzwonił nieznany mężczyzna, który w trakcie prowadzonej rozmowy podszył się pod kuzyna kobiety.

Następnie rzekomy „kuzyn” oświadczył, że ma do zrealizowania pilną transakcję giełdową i jeżeli nie wpłaci do banku do godziny 13.00 pieniędzy w kwocie 22 tyś. zł , to straci kilkanaście tysięcy. Dlatego zwraca się do rodziny z prośbą o pożyczkę, a pożyczone pieniądze zwróci tego samego dnia wieczorem.

Poszkodowana, będąc przekonana, że rozmawia z kuzynem zgodziła się na pożyczenie pieniędzy. Po kilkunastu minutach sprawca ponownie zadzwonił do kobiety z informacją, że osobiście nie może odebrać pieniędzy ponieważ musi być w banku, a po pieniądze zgłosi się jego kolega. Około 12.55 zgłosił się po pieniądze kolega rzekomego „kuzyna”, a trzymany w ręku telefon komórkowy podał kobiecie aby wysłuchała podziękowania za pożyczkę, po czym szybko się oddalił.

Policjanci pracujący nad ustaleniem i zatrzymaniem oszusta, dzięki pomocy policyjnych rysowników przygotowali portrety pamięciowe sprawcy. Na podstawie dotychczas zabranych materiałów podajemy też rysopis poszukiwanego mężczyzny:

Wiek z wyglądu ok. 25 lat, wzrost ok. 175 cm, szczupłej budowy ciała, włosy ciemnobrązowe długości ok. 4 cm, twarz owalna, szczupła, z lekko zaczerwienionymi policzkami, skóra czerstwa, bez żadnych cech charakterystycznych, noś średni prostolinijny, brwi proste, oczy ciemne, usta cienkie, broda bez bruzd i dołków, budowa ciała proporcjonalna, chód energiczny, mówiący poprawną polszczyzną, ubrany w ciemne buty skórzane sportowe, spodnie z materiału ciemne (bez kantów), kurtka ciemna długości do pasa.

Świadkowie lub osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości oszusta proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Konstancinie Jeziornie przy ul. Niecałej 19 lub telefonicznie pod numerem: (022) 754-66-17; 754-46-17; lub 112, 997.

Niestety zdarzają się przypadki tego rodzaju oszustw. Policjanci apelują, szczególnie do osób starszych, o szczególną ostrożność. Właśnie ta grupa wiekowa jest najbardziej narażona na tego typu przestępstwa. Oszuści wykorzystują ich dobre serce i w ten sposób zdobywają oszczędności gromadzone przez wiele lat.

Powrót na górę strony