Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezkarni grafficiarze

Data publikacji 08.07.2015

Patrol w Inowrocławiu przy Al. Niepodległości, na gorącym uczynku przyłapał łącznie pięć młodych osób, które malowały na murach. Szybko wyjaśniło się, że to nie wandale, a laureaci konkursu na graffiti, który przeprowadziła Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu wraz ze Starostwem Powiatowym i Kujawską Spółdzielnią Mieszkaniową. Młodzież ta oczywiście nie poniesie prawnych konsekwencji, bo wykonanie prac na murach było częścią konkursowego regulaminu. Gotowe prace można już podziwiać.

Wczoraj (07.07.br.) pięcioro głównych laureatów konkursu na graffiti, stawiło się przy Al. Niepodległości. Tam bowiem, inowrocławska spółdzielnia mieszkaniowa udostępniła i przygotowała miejsce do malowania. Policjanci st. asp. Izabella Drobniecka i asp. sztab. Jacek Piątkowski oraz rysownik - grafik Pan Jarosław Wojtasiński „Jaro”, przeprowadzili spotkania organizacyjne z młodzieżą. Oni też, wraz z pracownicą rąbińskiej administracji Panią Dorotą Bassa oraz nauczycielkami i rodzicami, na miejscu opiekowali się młodymi artystami i z nimi malowali.

Konkurs został rozstrzygnięty w maju, w czerwcu przygotowywano podłoże i farby do wykonania prac. Wakacje natomiast okazały się doskonałą okazją do zaprezentowania mieszkańcom graffiti. Celem konkursu było krytykowanie ulicznego wandalizmu na murach budynków, przedstawienie wartości profilaktycznych, które mają uświadamiać młodych ludzi na temat zagrożeń, promowanie alternatywnej sztuki jaką jest graffiti i poprawianie wyglądu estetycznego bezpiecznej przestrzeni miejskiej.

Jakub Barczak z ZSP Kobylniki, zdobywca pierwszego miejsca, w swojej pracy zaakcentował trzeźwość i wolność od alkoholu i używek. Uczennice tej samej szkoły, laureatki drugiego miejsca: Marta Banachowska, Kinga Izdebska i Martyna Jenziołowska, wykazały, że życie kończy się tak szybko jak gra komputerowa, gdy ktoś wejdzie w narkotyki i dopalacze. Wyróżnienie w konkursie otrzymała Natalia Drzewiecka z ZPO w Tucznie. Autorka tej pracy chciała podkreślić, jak ważne dla poprawy bezpieczeństwa na drogach jest noszenie kamizelek odblaskowych.

Wtorek był bardzo pracowitym dniem dla młodzieży, pełnym wrażeń, ale i radości.

Podczas pracy, młodych grafficiarzy odwiedził Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu mł. insp. Mirosław Elszkowski. Pogratulował im pomysłów oraz rozmawiał z ich rodzicami i nauczycielkami, jak ważne są tego typu działania prewencyjne. Prace można już oglądać na budynkach garaży przy Al. Niepodległości, a ul. Wachowiaka. Jeszcze w trakcie realizacji projektów, przechodnie wyrażali poparcie dla takich zachowań młodzieży i podziwiali ich kunszt. Mieszkańców zapraszamy do oglądania prac i refleksji. 

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • laureaci konkursu na graffiti
  • laureaci konkursu na graffiti
  • laureaci konkursu na graffiti
  • laureaci konkursu na graffiti
  • laureaci konkursu na graffiti
  • laureaci konkursu na graffiti
  • laureaci konkursu na graffiti
  • laureaci konkursu na graffiti
  • laureaci konkursu na graffiti
Powrót na górę strony