Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli tytoń i papierosy bez akcyzy

Data publikacji 08.07.2015

Policjanci z Leszna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli blisko 350 kg krajanki tytoniu oraz ponad 700 paczek różnych marek papierosów bez znaków akcyzy. Ten nielegalny towar posiadał w swoim garażu 24-letni mieszkaniec Leszna. Jego wprowadzenie do obrotu uszczupliłoby Skarb Państwa na kwotę co najmniej 240 tysięcy złotych. Podejrzanemu grozi do 3 lat więzienia.

3 lipca br. policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lesznie w wyniku przeprowadzonej pracy operacyjnej ujawnili w garażu znajdującym się na terenie jednego z leszczyńskich osiedli nielegalny tytoń. Po dokładnym przeliczeniu i zważeniu okazało się, że jest to ponad 700 paczek papierosów różnych marek bez znaków akcyzy oraz blisko 350 kg krajanki tytoniu.

W związku z realizacją tej sprawy policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Leszna. Śledczy ogłosili mu zarzut przechowywania wyrobów tytoniowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego. Wprowadzenie do obrotu zabezpieczonego przez funkcjonariuszy towaru naraziłoby Skarb Państwa na stratę co najmniej 240 tysięcy złotych.

Podejrzanemu za popełnienie przestępstwa karnoskarbowego grozi kara finansowa oraz do 3 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

  • Policjanci zabezpieczyli tytoń i papierosy bez akcyzy
  • Policjanci zabezpieczyli tytoń i papierosy bez akcyzy
  • Policjanci zabezpieczyli tytoń i papierosy bez akcyzy

Film Policjanci zabezpieczyli tytoń i papierosy bez akcyzy

Pobierz plik Policjanci zabezpieczyli tytoń i papierosy bez akcyzy (format mp4 - rozmiar 2.4 MB)

Powrót na górę strony