Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta Premier Ewy Kopacz w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

Data publikacji 08.07.2015

Prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz odwiedziła dziś policjantów w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Podczas spotkania z funkcjonariuszami obejrzała pokaz kierowania ruchem drogowym oraz akcję ratowniczą. Mówiła również o wyraźniej poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym od momentu zaostrzenia przepisów.

Premier Ewę Kopacz oraz Wiceministra Infrastruktury i Rozwoju, Pawła Olszewskiego, powitał w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Cezary Popławski, Zastępca Komendanta Głównego Policji.

Pani Premier obejrzała przygotowany przez pracowników i kursantów CSP pokaz kierowania ruchem drogowym oraz inscenizację przebiegu dwóch wypadków drogowych. Policjanci opowiedzieli, jakie czynności trzeba wykonać na miejscu takiego zdarzenia i przybliżyli Pani Premier swoją pracę.

Drugą część wizyty Ewy Kopacz w CSP w Legionowie stanowił briefing prasowy. Pani Premier mówiła o tym, że poprawę bezpieczeństwa na drogach traktuje priorytetowo. Przypomniała, w jaki sposób zmieniły się przepisy dotyczące przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym oraz karania nietrzeźwych kierowców. Przedstawiła zebranym wymierne efekty zaostrzenia prawa w tym zakresie. W czerwcu tego roku, w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym, na polskich drogach zginęło o 76 osób mniej, a liczba wypadków spadła o ok. 600. To wszystko sprawia, że bezpieczeństwo kierowców i pasażerów podróżujących po Polsce nieustannie się poprawia.

Po Pani Premier głos zabrał Wiceminister Infrastruktury i Rozwoju, Paweł Olszewski, który mówił o planowanych na najbliższe lata inwestycjach, mających przełożyć się na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

(mb)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 30.96 MB)

Powrót na górę strony