Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli podejrzani o zniszczenie 40 aut

Data publikacji 09.07.2015

Krakowscy policjanci zatrzymali i przedstawili zarzuty dwóm mężczyznom podejrzanym o uszkodzenia kilkudziesięciu samochodów, do którego doszło w maju br. na parkingu podziemnym przy ul. Walerego Sławka. Obaj zatrzymani są mieszkańcami województwa świętokrzyskiego. Tylko jednej nocy uszkodzili ponad 40 pojazdów. To nie koniec postępowania, ponieważ, jak wynika z ustaleń śledczych, w dewastacji samochodów brało udział jeszcze kilka osób, a cała grupa mogła działać na zlecenie. Policjanci zapowiadają dalsze zatrzymania w tej sprawie.

W nocy z 6 na 7 maja br. na jednym z parkingów podziemnym przy ul. Walerego Sławka w Krakowie doszło do uszkodzenia około 40 samochodów. Nieznani sprawcy oblali auta żrącą substancją powodującą zniszczenie ich lakieru. Zaraz po pierwszym zgłoszeniu od właściciela jednego z pojazdów, na miejscu pojawili się policjanci z 6 komisariatu Policji. Podczas trwających kilka godzin oględzin m.in. zabezpieczono do badań substancję, która uszkodziła auta oraz wszelkie pozostawione przez sprawców na miejscu zdarzenia ślady. Policjanci systematycznie przyjmowali także zawiadomienia od poszkodowanych. Z uwagi na ogólną wartość szkód poczynionych przez sprawców, postępowanie w tej sprawie zostało przekazane do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. W trakcie prowadzonego dochodzenia policjanci ustalili, że trop prowadzi do województwa świętokrzyskiego.

Najpierw 5 lipca br. w Kielcach został zatrzymany przez krakowskich policjantów 34-letni mężczyzna, mieszkaniec woj. świętokrzyskiego, podejrzewany o udział w niszczeniu samochodów. Wczoraj, również na terenie województwa świętokrzyskiego policjanci zatrzymali kolejnego podejrzanego – tym razem do policyjnego aresztu trafił 27-letni mieszkaniec jednej z miejscowości koło Kielc.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia, a decyzją sądu oddani zostali pod policyjny dozór.

To nie koniec postępowania, ponieważ, jak wynika z ustaleń śledczych, w dewastacji samochodów brało udział jeszcze kilka osób, a cała grupa mogła działać na zlecenie. Policjanci zapowiadają dalsze zatrzymania w tej sprawie.

(KWP w Krakowie / mw)

Film Wpadli podejrzani o zniszczenie 40 aut

Pobierz plik Wpadli podejrzani o zniszczenie 40 aut (format mp4 - rozmiar 1.38 MB)

Powrót na górę strony