Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 09.07.2015

Najprawdopodobniej w ostatniej chwili jeleniogórscy policjanci udaremnili próbę samobójczą mężczyzny, który kilka dni wcześniej wyjechał z domu samochodem i zerwał kontakt z rodziną. Był w złej kondycji psychicznej. Rodzina poinformowała policjantów, że otrzymała od mężczyzny sms - a, z treści, którego wynikało, że może on próbować targnąć się na własne życie. Funkcjonariusze odnaleźli go w jednym z karpackich pensjonatów. Mężczyzna czynił już przygotowania do samobójstwa.

Na numer alarmowy jeleniogórskiej Policji około godziny 2:30 w nocy zadzwonił mężczyzna i powiadomił, że otrzymał od swojego brata sms - a z treści którego wynika, że może on próbować targnąć się na własne życie. Brat był poszukiwany, gdyż wcześniej wyjechał z domu samochodem i zerwał kontakt z rodziną. Był w złej kondycji psychicznej.

Dyżurny jeleniogórskiej Policji niezwłocznie przekazał informację wszystkim patrolom. W związku z tym, że nikt nie wiedział w którym z obiektów noclegowych mógł zatrzymać się 36 - latek, policjanci rozpoczęli ich sprawdzanie. Okazało się, że mężczyzna wynajął pokój w jednym z karpackich pensjonatów. Kiedy policjanci weszli do pokoju, zauważyli przewieszoną na schodach linę wraz z przygotowaną pętlą.

Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 1,5 promila. Policjanci w rozmowie z nim ustalili, że powodem takiego zachowania były problemy osobiste.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony