Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ślubowanie i nagrody dla małopolskich policjantów

Data publikacji 09.07.2015

9 lipca br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Przyjęcie do służby młodych adeptów sztuki policyjnej połączone było z nagradzaniem funkcjonariuszy, którzy w sposób szczególny wyróżnili się w ostatnim czasie.

Ślubowanie odebrał Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Mariusz Dąbek. Słowa policyjnej roty wypowiedziało 50 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej Policji. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.

Najwięcej z nich trafi do Krakowa – 14 osób zasili szeregi Komendy Miejskiej Policji. Również Komenda Wojewódzka Policji zyska nowych funkcjonariuszy, którzy wzmocnią Wydział Konwojowy oraz Wydział Kadr.

Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych i komisariatów w regionie. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu zyska 4 nowych funkcjonariuszy. Do służby w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu przydzielonych zostanie po 3 nowych policjantów. Komenda Powiatowa Policji w Bochni, Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach, Komenda Powiatowa w Wadowicach oraz Komenda Powiatowa w Zakopanem będą miały po jednym nowym pracowniku.

W tym roku Małopolski Komendant Wojewódzki Policji przyjął do służby w jednostkach Policji w województwie małopolskim 100 osób. Nowo przyjętym policjantom życzymy wielu sukcesów w służbie.

Po zakończeniu uroczystego ślubowania Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Mariusz Dąbek wręczył nagrody wyróżniającym się policjantom garnizonu małopolskiego. W obecności przełożonych funkcjonariuszy, Komendant Wojewódzki podziękował nagrodzonym za aktywną i pełną poświęcenia służbę.

Za zgromadzenie materiału dowodowego przeciwko sześcioosobowej grupie zajmującej się zmuszaniem do nierządu i czerpaniem korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji wyróżniona została policjantka z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. To nie jedyna osoba doceniona za dobrą pracę i skuteczne realizacje z Wydziału Kryminalnego. Za rąk Małopolskiego Komendanta nagrodę odebrał również policjant pełniący służbę w Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, który zgromadził materiał dowodowy przeciwko siedmioosobowej grupie przestępczej, która dokonała szeregu oszustw i wyłudzeń.

Uhonorowani zostali także dwaj funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, którzy zgromadzili materiał dowodowy przeciwko mężczyźnie, który doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem operatorów telefonii komórkowej.

Małopolski Komendant Wojewódzki Policji wyraził słowa uznania dla dwóch policjantów z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie za zatrzymanie członków międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się „praniem brudnych pieniędzy” na terenie Unii Europejskiej.

Również funkcjonariusz z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odebrał nagrodę za przeprowadzenie warsztatów z zakresu Systemu Wczesnej Interwencji dla kadry kierowniczej Policji garnizonu małopolskiego.

Małopolski Komendant Wojewódzki Policji docenił ponadto policjantów pełniących służbę w Komisariacie Autostradowym Policji w Krakowie, Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Dwaj funkcjonariusze z Komisariatu Autostradowego Policji nagrodzeni zostali za ustalenie i zatrzymanie sprawcy kilku wykroczeń drogowych. Uhonorowano także policjanta z tej jednostki, który zatrzymał sprawcę usiłującego wręczyć korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych.

Za zatrzymanie sprawcy kradzieży samochodu wyróżnieni zostali dwaj policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Za zgromadzenie materiału dowodowego przeciwko mężczyźnie, któremu przedstawiono zarzuty popełnienia kilkuset przestępstw z ustawy o prawie autorskim uhonorowano dwóch policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Natomiast za zgromadzenie materiału dowodowego przeciwko mężczyźnie, który dokonał kilkuset oszustw na szkodę jednego z banków nagrodzono również policjanta z nowosądeckiej jednostki.

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach odebrał słowa podziękowania za zaangażowanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa na obszarach wodnych.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w służbie.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony