Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawców brutalnego rozboju

Data publikacji 03.12.2007

Sąd zdecydował o 3-miesięcznym aresztowaniu 28-letniego Mariusza C. i 19-letniego Piotra R. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów z Mokotowa wkrótce po tym, jak zaatakowali na klatce schodowej przy ul. Gagarina starszego człowieka. W mieszkaniu starszego z nich znaleziono kilkanaście atrap broni oraz dokumenty różnych osób.

Przypomnijmy. Z materiałów zebranych w sprawie wynikało, że do zdarzenia doszło w minioną środę, około godziny 15:30 na klatce schodowej bloku przy ulicy Gagarina. 78-latek wracał właśnie do domu. Wcześniej mężczyzna był w banku, gdzie dokonał wypłaty pieniędzy. Gdy wszedł na klatkę i po schodach zmierzał do swojego mieszkania, został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Jeden z napastników przewrócił go na ziemię i brutalnie pobił. W tym czasie jego wspólnik stał z boku i przyglądał się całej sytuacji. Pobitego mężczyznę sprawcy zostawili na klatce i uciekli ze zrabowanymi pieniędzmi. Niestety starszy człowiek na skutek odniesionych obrażeń, zmarł w drodze do szpitala.

Kryminalni z Mokotowa natychmiast przystąpili do poszukiwania sprawców. Zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Wytypowali też dwóch mężczyzn, którzy prawdopodobnie są odpowiedzialni za pobicie 78-latka. Aby ich zatrzymać, policjanci rozpoczęli sprawdzanie miejsc, w których mogli się ukrywać. Jeszcze tego samego dnia namierzyli pierwszego z nich Mariusza C. w mieszkaniu jego znajomych przy ulicy Gagarina. 28-latek zupełnie nie spodziewał się wizyty funkcjonariuszy. W mieszkaniu poza Mariuszem C. przebywała także jego dziewczyna i znajomy. W trakcie przeszukania kryminalni znaleźli kilkanaście atrap broni oraz pochodzące prawdopodobnie z przestępstw dokumenty różnych osób.

Drugiego z mężczyzn zamieszanych w rozbój – 19-letniego Piotra R. zatrzymano w jego mieszkaniu dwa bloki dalej. Po przesłuchaniach zatrzymanych i świadków mężczyznom postawiono zarzut zabójstwa. Decyzją sądu obaj zostali aresztowani na okres trzech miesięcy.
  • Atrapy broni znalezionej w mieszkaniu Mariusza C.
  • Zatrzymany Mariusz C.
  • Zatrzymany Piotr R.
Powrót na górę strony